[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]
Wiele lat temu w UE ciągły
Author Posts

14. oktober 2015 at 1:02

Obawy, że do Europy w tłumie tysięcy uchodźców przedostaną się i terroryści, są uzasadnione. Dostępne urzędnikom imigracyjnym bazy danych nie obejmują informacji o powiązaniach terrorystycznych, o osobach ściganych listem gończym czy tych z kryminalną przeszłością.
Kryzys imigracyjny w Europie
– Kilka lat temu w UE nieustanny przymiarki do stworzenia jednolitego, pełnego systemu (informacji o osobach stanowiących niebezpieczeństwo – red.), tymczasem algorytm utknął natomiast nie wyszedł spośród fazy planów. Stworzenie go dziś, na potrzeby wielkiej fali migracji, wydaje się niemożliwe. System SIS II budowano atoli dziesiątka lat – mówi „Rzeczpospolitej\” dr Paweł Dąbrowski, przewodniczący Rady ds. Uchodźców blisko premierze (zajmuje się ona odwołaniami odkąd decyzji szefa Urzędu ds. Cudzoziemców).
Hotspoty w akcji
W maju Komisja Europejska wydała wytyczne dotyczące sprawniejszej identyfikacji a rejestracji cudzoziemców masowo docierających aż do Europy m.in. spośród Syrii, Afganistanu tudzież Erytrei. Zespoły nazywane hotspotami, utworzone z wykorzystaniem Europejski Urząd Wsparcia w dziedzinie Azylu (EASO), Frontex tudzież Europol, mają brać odciski palców od wszystkich imigrantów w chwili ich przybycia do granic Europy. Ich dane trafiają do europejskiej bazy EURODAC. Skanerów do pobierania odcisków używają dziś polscy pogranicznicy (mają ich ok. 90), którzy i w terenie mogą utożsamiać cudzoziemców. Jednak życie pokazują, iż owo nie wystarcza.

cialis tanio
viagra cena

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.